Informacija specialistams

Mokslinis pagrindas
Moksliniais darbais įrodyta, kad diosminas padeda sustiprinti venų sienelių tonusą, pagerinti veninio kraujo ir limfos cirkuliaciją, sumažinti kapiliarų pralaidumą bei palengvinti uždegimą.

2008 m. tarptautiniame angiologijos žurnale „International Angiology“ paskelbtame straipsnyje tvirtinama, kad diosminas teigiamai veikia gydant skausmą, spazmus, kojų sunkumą, pabrinkimą, trofinius pokyčius, venines opas. Juo greitai ir veiksmingai malšinami varginantys simptomai, sumažinami kojų tinimai. Tyrimai parodė, kad vartojant po vieną tabletę du kartus per dieną sumažėjo daugelis lėtinio venų nepakankamumo požymių (diskomfortas, karščio pojūtis, skausmas, kojų sunkumas, pabrinkimas).

Yra įrodymų, kad hesperidinas padeda stiprinti kraujagyslių sieneles, mažinti kapiliarų pralaidumą, gerinti kraujotaką, mažinti kojų patinimus. Tyrimais nustatyta, kad vartojant hesperidiną kartu su diosminu, pagerėja venų tonusas ir elastingumas. Taip pat pastebėta, kad hesperidinas pagerina mikrocirkuliaciją ir limfos nutekėjimą, pagreitina kojų opų gijimą.

Aescinas išgaunamas iš paprastojo kaštono vaisių. Jis padeda mažinti tinimą, uždegimą, didina venų tonusą. Medicinoje vertinamas dėl uždegimą ir patinimus slopinančių savybių. Tai patvirtinta daugeliu tyrimų, tarp jų – italų mokslininko Cesare Sirtori su kolegomis 2001 m. Milano universitete atliktu tyrimu „Aescinas: farmakologija, farmakokinetika ir taikymas terapijoje“.

Įrodyta, kad kaštonų ekstrakte yra natūralių medžiagų, kurios didina venų tonusą, mažina kraujagyslių pralaidumą ir venų uždegimą. Tai stabdo venų plėtimąsi ir skysčių patekimą į aplinkinius audinius. Be to, kaštonų ekstrakte esančios veikliosios medžiagos skatina skysčių pašalinimą, mažina dėl pablogėjusios veninės kraujotakos atsiradusius kojų skausmus ir raumenų spazmus, sunkumo ir tempimo pojūtį, odos niežėjimą.

Papildoma literatūra specialistams

Mokslo publikacijos